Блаженнейший Владимир

Пам'яті Блаженнішого Митрополита Володимира

Эфир 13 июля 2014 года

"Я повернувся до свого дому. До рідного дому. До своєї Батьківщини, котра мене виховала... Не можна заявляти про свій патріотизм. Бо мені здається так, що це природнє відчуття, яким воно є по відношенню до матері рідної, котра нас народила на цей світ... "

Так в 1992-му році Блаженніший митрополит Володимир почав свою першу проповідь після обрання на пост Глави Української Православної Церкви. Це був тяжкий хрест. Йому випала історична роль - стати на чолі української православної церкви та зберегти її в дуже складний час, коли в руїнах була не тільки країна, а й церква, змучена десятиліттями радянського безбожництва.

 

Цитати

«Про силу материнської молитви свідчить безліч прикладів із церковної та світської історії. Кожна мати розумом і серцем уболіває за своїх дітей не лише через органічну єдність із ними, а й через те, що ій дана від Бога благодать молитися і піклуватися про дітей своїх. Жодне материнське зітхання, жодна материнська сльоза не залишаються марними, не побаченими, не почутими небом»